Groźny wypadek na trasie Puck - Żelistrzewo - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Groźny wypadek na trasie Puck - Żelistrzewo

Data publikacji 25.03.2020

Wczoraj na trasie Puck-Żelistrzewo doszło do wypadku drogowego. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wstępnie ustalili, że kierujący volkswagenem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu w stronę Pucka kierującemu mercedesem, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Obaj kierujący oraz jeden z pasażerów trafili do szpitala. Sprawca był pod wpływem alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy i przewieziono go do puckiej komendy.

Wczoraj około godziny 7:30 oficer dyżurny puckiej komendy został powiadomiony o wypadku drogowym na trasie Puck – Żelistrzewo. Natychmiast na miejsce skierował policjantów wydziału ruchu drogowego. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wstępnie ustalili, że kierujący pojazdem marki volkswagen, 42-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego jadąc ulicą Świerkową na skrzyżowaniu z ulicą Pucką nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo w stronę Pucka, 41-letniemu kierującemu mercedesem, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Obaj kierowcy oraz pasażer volkswagena zostali przewiezieni do szpitala w celu przeprowadzenia badań.

Policjanci zabezpieczyli teren, grupa dochodzeniowo – śledcza wraz z technikiem kryminalistyki wykonała oględziny miejsca zdarzenia oraz sporządziła dokumentację fotograficzną. Ponadto badanie stanu trzeźwości wykazało, że sprawca był pod wpływem alkoholu. Stróże prawa zatrzymali mężczyznę i przewieźli go na komendę. Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy a pojazd został odholowany na policyjny parking.

Za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości grozi do 4,5 lat pozbawienia wolności.


Policjanci apelują! Nigdy nie należy wsiadać za kierownicę po spożyciu alkoholu. Reagujmy w sytuacji gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu, motocykla lub roweru. Pamiętajmy, w ten sposób możemy uratować ludzkie życie, zapobiec tragedii zmniejszyć ilość ofiar wypadków drogowych.