Wiadomości

Miał prawie 2 promile, zjechał z drogi i uderzył w budynki gospodarcze

Data publikacji 25.03.2020

Policjanci zatrzymali kierowcę volkswagena, który prowadząc pojazd z prawie 2 promilami alkoholu w organizmie najprawdopodobniej nie dostosował prędkości i na łuku drogi zjechał z niej i uderzył w budynki gospodarcze. W najbliższym czasie 50-letni mieszkaniec Chojnic stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie też za spowodowanie kolizji drogowej.

Wczoraj (24.03.br)  około godz. 17.30 policjanci z Chojnic otrzymali informacje, że w miejscowości Nieżychowice doszło do zdarzenia drogowego z udziałem osobowego samochodu. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze od razu zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz sprawdzili, czy kierujący nie doznał obrażeń. W trakcie czynności  funkcjonariusze wyczuli od kierującego wyraźny zapach alkoholu. Jak się okazało, 50-letni kierowca samochodu był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że w wydychanym powietrzu ma on prawie 2 promile alkoholu. Mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy. 

Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili oni, że 50-letni mieszkaniec Chojnic kierując volkswagenem nie dostosował prędkości do warunków ruchu i na łuku drogi zjechał z niej i uderzył w budynki gospodarcze na posesji.

W najbliższym czasie mężczyzna usłyszy zarzut oraz odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwym. Mieszkaniec Chojnic odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej. 

Pamiętajmy, że pijany kierowca stanowi śmiertelne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Jeśli kiedykolwiek zauważymy dziwne zachowanie kierowcy, które może świadczyć o tym, że jest on pod wpływem alkoholu lub innych środków psychoaktywnych, należy niezwłocznie powiadomić Policję. Dzwoniąc pod numer 112 określmy miejsce, w którym się znajdujemy i powiedzmy, jakie zachowania kierowcy wzbudzają nasz niepokój. Opiszmy samochód (numery rejestracyjne, marka, kolor). Pamiętajmy- pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie. Od tego, czy zareagujemy, może zależeć czyjeś życie.