Wiadomości

21-latek jechał mimo cofnięcia uprawnień, bez ważnej polisy OC i bez dowodu rejestracyjnego

Data publikacji 24.03.2020

Policjanci wejherowskiej drogówki zatrzymali kierowcę seat do kontroli drogowej z w Redzie. W trakcie legitymowania okazało się, że miał on cofnięte uprawnienia przez organ uprawniony. Ponadto nie miał ważnego ubezpieczenia ani przeglądu technicznego samochodu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami popełnił przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Wczoraj po 16:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali na w Redzie na ul. Leśnej do kontroli drogowej kierowcę samochodu seat Toledo, którym kierował 21-latek. Podczas legitymowania kierowcy i sprawdzania w policyjnych systemach, okazało się, że kierowca nie miał uprawnień do kierowania. Zostały mu one cofnięte przez uprawniony organ. Mundurowi uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę. W trakcie kolejnych sprawdzeń, okazało się, że samochód którym kierował z uwagi na zły stan techniczny w ubiegłym roku miał zatrzymany dowód rejestracyjny, a ponadto nie posiadał on ważnego ubezpieczenia OC. Teraz sprawą kierowania cofniętych uprawnień zajmą się policjanci z pionu dochodzeniowo- śledczego.

 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi popełnianych przestępstw i wykroczeń drogowych, kierowca seata popełnił przestępstwo, gdyż prowadził samochód, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami oraz wykroczenie drogowe. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

 

Ponadto kierowcy grożą kolejne konsekwencje, gdyż jazda pojazdem beż ważnej polisy OC także grozi poważnymi konsekwencjami finansowymi nawet do 5200 zł, ponieważ taka informacja zostaje przekazana do Funduszu Gwarancyjnego.