Wiadomości

Brawo! Dzięki postawie świadka wyeliminowany został nietrzeźwy kierujący

Data publikacji 23.03.2020

Dzięki postawie świadka policjanci wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego kierującego. Świadek, gdy tylko zauważył, że starszy mężczyzna pił piwo za kierownicą auta i jeździ po Brodwinie, od razu zadzwonił na numer 112. Policjanci na jednej z ulic osiedla odnaleźli poszukiwany pojazd, zatrzymali go do kontroli i ustalili, że 68-letni kierowca ma w wydychanym powietrzu 0,8 promila alkoholu. Za swoje zachowanie mieszkaniec Sopotu poniesie teraz odpowiedzialność karną.

Pomimo apeli, akcji i organizowanych przez policjantów programów prewencyjnych są tacy, którzy po alkoholu siadają za kierownicą nie pamiętając o tym, że nawet niewielka jego ilość w znacznym stopniu ogranicza koncentrację oraz refleks kierującego. Pamiętajmy, za kierowanie pod wpływem alkoholu grożą surowe konsekwencje karne.

 

Piłeś – nie jedź! To hasło, które policjanci przypominają wielu kierowcom. Dbając o bezpieczeństwo na ulicach Sopotu mundurowi każdego dnia zwracają uwagę na stan trzeźwości kierujących pojazdami i eliminują tych, którzy postanowili jechać na „podwójnym gazie”. Cieszy nas, że także mieszkańcy oraz osoby poruszające się ulicami Sopotu reagują widząc kierowców, których jazda wskazuje na to, że są pod wpływem alkoholu lub widzieli, że kierowca spożył alkohol i wsiadł do auta.

 

W minioną sobotę dzięki postawie świadka policjanci wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego kierującego. Około godz. 10.00 funkcjonariusze za pośrednictwem numeru alarmowego 112 otrzymali zgłoszenie, że starszy mężczyzna pił piwo za kierownicą auta i teraz jeździ po Brodwinie. Na miejsce od razu wysłano policjantów prewencji, którzy w wyniku penetracji pobliskiego rejonu odnaleźli poszukiwany pojazd i natychmiast zatrzymali go do kontroli. Za kierownicą seata siedział 68-letni mieszkaniec Sopotu. Mundurowi od razu zwrócili uwagę na problem z wysłowieniem się oraz utrzymaniem równowagi przez mężczyznę. Przeprowadzone badanie wykazało, że sopocianin ma w wydychanym powietrzu 0,8 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy i doprowadzili go do sopockiej komendy. Za swoje zachowanie poniesie on teraz odpowiedzialność karną. 

 

Zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości sprawcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i grzywna.