Złodziej i paser usłyszeli zarzuty - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Złodziej i paser usłyszeli zarzuty

Data publikacji 20.03.2020

Kryminalni z Pucka odzyskali i zabezpieczyli narzędzia elektryczne o wartości około 6 000 zł, skradzione na terenie jednej z firm w Pucku. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że kradzieży narzędzi dokonał 42 – letni mieszkaniec powiatu puckiego, a następnie sprzedał je swojemu znajomemu. Odpowiedzialności nie uniknie również mężczyzna, który kupił ukradziony sprzęt. Jemu śledczy przedstawili zarzut paserstwa. Za te przestępstwa może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży narzędzi elektrycznych o łącznej wartości około 6 000 zł doszło w okresie od marca br do ubiegłego weekendu, na terenie siedziby jednej z firm w Pucku. Intensywna praca kryminalnych nad tą sprawą doprowadziła do ustalenia kim jest mężczyzna podejrzewany o kradzież i gdzie przechowywane są narzędzia. Z uwagi na to policjanci udali się do miejsca zamieszkania podejrzanego, gdzie podczas przeszukania jego mieszkania znaleźli i zabezpieczyli skradzione przedmioty. 42-letni mieszkaniec powiatu puckiego został zatrzymany przez mundurowych. Ponadto policjanci ustalili, że sprawca zaproponował swojemu znajomemu sprzedaż skradzionych przedmiotów, który postanowił je od niego kupić.

 

Na podstawie zebranego materiału dowodowego śledczy przedstawili 42-latkowi trzy zarzuty kradzieży. Ponadto mężczyzna, który kupił skradzione przedmioty został przez puckich mundurowych przesłuchany i usłyszał zarzut paserstwa.

 

Za te przestępstwa może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.