Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku śmiertelnego - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku śmiertelnego

Data publikacji 18.03.2020

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj między Włynkowem, a Strzelinkiem. Uczestnikiem zdarzenia był 37-letni mężczyzna, kierujący pojazdem marki Audi, który poniósł śmierć na miejscu. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.

Wczoraj ok godz. 20.00 do Komendy Miejskiej Policji w Słupsku dotarło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze gminnej zlokalizowanej między Włynkowem, a Strzelinkiem. Dyżurny natychmiast skierował na miejsce policjantów. Funkcjonariusze od razu po przybyciu zabezpieczyli miejsce wypadku i wstępnie ustalili, że kierujący pojazdem marki Audi, 37-letni mieszkaniec powiatu słupskiego jadąc od Strzelinka w kierunku Włynkowa z nieustalonych przyczyn, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni na pobocze, po czym kilkakrotnie dachował. Mężczyzna wypadł z pojazdu, który w następstwie go przygniótł. Po reanimacji mężczyzna zmarł.

Policjanci pod nadzorem prokuratora, z udziałem technika kryminalistyki, sporządzili oględziny pojazdu i miejsca zdarzenia. Mundurowi wykonali także szkic sytuacyjny i zdjęcia oraz przesłuchali świadków. Decyzją prokuratora ciało i pojazd zostały zabezpieczone do dalszych badań. Teraz śledczy szczegółowo ustalają pozostałe okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

Apelujemy do kierowców o ostrożność za kierownicą. Stosujmy się do przepisów ruchu drogowego. Szczególną uwagę zwracajmy na prędkość, która musi być dostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych. Bądźmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników dróg.

  • miejsce wypadku