Wiadomości

42-latek podejrzany o posiadanie znacznej ilości narkotyków został tymczasowo aresztowany

Data publikacji 13.03.2020

Kryminalni z Kościerzyny zabezpieczyli ponad 2 tys. porcji narkotyków i zatrzymali 42-latka oraz 62-latkę. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, a kobieta utrudniania czynności. Sąd Rejonowy w Kościerzynie zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zatrzymali 42-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Podczas przeszukania mieszkania i domu zajmowanego przez zatrzymanego kryminalni ujawnili narkotyki - w znalezionych workach była marihuana. Łącznie policjanci zabezpieczyli ok. 2 tys. porcji różnych narkotyków. Do sprawy policjanci zatrzymali także 62-latkę. Znajdująca się w mieszkaniu kobieta, z drugiego piętra budynku, wyrzuciła część narkotyków.

42-latek i 62-latka zostali przewiezieni do komendy. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Wczoraj sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt.

Zatrzymana kobieta usłyszała zarzuty utrudniania czynności policyjnych, jej również grozi więzienie.

  • policjant prowadzi zatrzymanego