Wiadomości

16 zdarzeń drogowych w powiecie słupskim. Policjanci apelują o ostrożność

Data publikacji 13.03.2020

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku pracowali na miejscach 16 zdarzeń drogowych, które wydarzyły się wczoraj na terenie miasta i powiatu słupskiego. W większości przypadków uczestnicy nie doznali obrażeń ciała. Opieki medycznej wymagały dwie osoby, w tym jeden nietrzeźwy pieszy. Policjanci apelują o ostrożność.

Wczoraj funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku odnotowali 16 zgłoszeń dotyczących zdarzeń drogowych, do których doszło na terenie powiatu. Interweniujący policjanci zabezpieczali miejsca zdarzeń, ustalali okoliczności, sprawdzali trzeźwość kierujących i sporządzali dokumentację służbową. W 12 zdarzeniach nikt nie ucierpiał, właściciele pojazdów ponieśli jednak straty z tytułu uszkodzeń pojazdów. Policjanci na miejscu stosowali konsekwencje prawne wobec sprawców wykroczeń.

Do najgroźniejszych zdarzeń doszło w godzinach popołudniowych. W Swochowie ok. godz. 17.00 kierujący pojazdem marki Opel Insignia 32-letni mieszkaniec powiatu słupskiego prawdopodobnie mijając się z innym pojazdem, zjechał na pobocze, gdzie wpadł w poślizg, a następnie uderzył w drzewo. Blisko półtora godziny później w Słupsku przy ul. Sobieskiego na przejściu dla pieszych doszło do potrącenia nietrzeźwego mężczyzny. Kierowca opla i pieszy z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Szczegółowe okoliczności obu tych zdarzeń wyjaśniają policjanci.

Apelujemy do kierowców o ostrożność za kierownicą. Szczególną uwagę zwracajmy na prędkość, która musi być dostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych. Pamiętajmy również o tym, że powinniśmy zwracać szczególną uwagę na to, co dzieje się na drodze i w jej okolicy. W ostatnim czasie z powodu silnych wiatrów na drogę spadają m.in. gałęzie z drzew. Dbajmy o usuwanie ich na bieżąco i o informowanie odpowiednich służb o zagrożeniach widocznych na drodze. Bądźmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników dróg.

Czujnością związaną z tego typu zagrożeniami wykazał się wczoraj dzielnicowy asp. Robert Kornacki z Posterunku Policji w Kobylnicy, który wracając do domu po służbie widząc zwisającą z  drzewa dużą złamaną gałąź, która zagrażała bezpieczeństwu podróżujących zatrzymał swój samochód i by zapobiec tragedii zablokował ruch i na miejsce wezwał strażaków. Interwencja funkcjonariuszy doprowadziła do usunięcia zagrożenia i odblokowania przejazdu na trasie pomiędzy Reblinem, a Zębowem.