Wiadomości

Policjantki wybrały najlepsze prace w konkursie „Chwyć za rower, jedź bezpiecznie”

Data publikacji 13.03.2020

Wczoraj w Pałacu Młodzieży w Gdańsku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Chwyć za rower, jedź bezpiecznie”. Konkurs ten został zorganizowany przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku wspólnie z Pałacem Młodzieży, a jego partnerami byli Gdański Zarząd Dróg i Zieleni oraz Referat Mobilności Aktywnej UM w Gdańsku. Podczas spotkania komisji, wybrano najlepsze prace plastyczne. Ich autorzy na specjalnej gali dowiedzą się, które miejsce zajęli i otrzymają cenne nagrody ufundowane przez organizatorów oraz partnerów.

Wczoraj w Pałacu Młodzieży przy ul. Ogarnej w Gdańsku, rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Chwyć za rower, jedź bezpiecznie”, który zorganizowali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku oraz pracownicy Pałacu Młodzieży, a jego partnerami byli Gdański Zarząd Dróg i Zieleni oraz Referat Mobilności Aktywnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Założeniem konkursu, była m.in. popularyzacja zasad i przepisów ruchu drogowego, w tym zasad bezpieczeństwa podczas poruszania się rowerem.

Zadaniem dzieci, które wzięły udział w konkursie było przelanie m.in. na papier dowolną techniką plastyczną swoich wyobrażeń na temat bezpieczeństwa rowerzystów. Konkurs adresowany był dla dzieci uczęszczających na zajęcia plastyczne do Pałacu Młodzieży i został rozstrzygnięty w pięciu kategoriach wiekowych.

Wczoraj jury składające się z pracowników Pałacu Młodzież oraz policjantek z Wydziału Ruchu Drogowego wyłoniło zwycięzców, którzy wykazali się szeroką pomysłowością w swoich indywidualnych pracach plastycznych. Sędziowie mieli bardzo trudny wybór, żeby z ponad 113 prac wybrać trzynaście najciekawszych i najbardziej odzwierciedlających przesłanie konkursu.

Autorzy najlepszych prac plastycznych dopiero na gali finałowej konkursu dowiedzą się, które zajęli miejsce oraz otrzymają cenne nagrody ufundowane przez organizatorów i partnerów konkursu. Zwycięska praca będzie umieszczona na bilbordzie w Gdańsku, a jej autor otrzyma rower. Poza tym laureaci konkursu wyłonieni w poszczególnych kategoriach wiekowych dostaną takie nagrody jak: hulajnoga elektryczna, hulajnogi, kurs na prawo jazdy kat.AM i inne.

  • Policjantki oceniają prace konkursowe
  • Policjantki oceniają prace konkursowe
  • Policjantki oceniają prace konkursowe