Zatrzymany za uprawę i posiadanie znacznej ilości marihuany - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zatrzymany za uprawę i posiadanie znacznej ilości marihuany

Data publikacji 12.03.2020

Mieszkaniec powiatu sztumskiego został zatrzymany po tym, jak kryminalni znaleźli u niego w mieszkaniu znaczne ilości marihuany. Posiadanie narkotyków to nie jedyne zarzuty jakie na nim ciążą. Okazało się, że mężczyzna zajmował się uprawą zabronionych roślin. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze operacyjni Komendy Powiatowej Policji w Sztumie zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, przy współpracy z Wydziałem dw. z Przestępczością Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, pracowali nad sprawą uprawy zabronionych konopi. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, iż mieszkaniec powiatu sztumskiego w jednym z mieszkań prowadzi zakamuflowaną plantację, jak również posiada w znacznych ilościach środki odurzające uzyskane z przestępczego procederu. Weryfikując swoje ustalenia mundurowi pojechali pod ustalony adres, gdzie zatrzymali na gorącym uczynku 36-latka. Podczas przeszukania zajmowanego przez niego pomieszczenia policjanci znaleźli susz o łącznej wadze ponad 8 kg. Potwierdziła się także informacja dotycząca prowadzenia przez ustalonego mężczyznę uprawy zakazanych roślin. Plantacja zlokalizowana była w mieszkaniu w specjalnie do tego przeznaczonym pomieszczeniu. Na miejscu funkcjonariusze znaleźli rośliny w różnej fazie wzrostu, jak również wysuszone krzewy, z których pozyskiwano gotowy do sprzedaży susz. Kryminalni łącznie zabezpieczyli 13 roślin konopi, osprzęt służący do ich uprawy, środki chemiczne w postaci nawozów oraz uzyskany z plantacji susz roślinny. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo – śledcza, która z technikiem kryminalistyki wykonywała szczegółowe oględziny oraz zebrała niezbędny materiał dowodowy. Kryminalni zatrzymali 36-latka w związku z uprawą i posiadaniem znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna noc spędził w policyjnej celi. Został już przesłuchany oraz usłyszał zarzuty. Wobec niego Sąd Rejonowy w Kwidzynie zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

Teraz mieszkaniec powiatu sztumskiego odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.