Wiadomości

Policjanci spotykają się z maturzystami z powiatu chojnickiego - zostań jednym z nas!!!

Data publikacji 11.03.2020

Ostatni rok nauki w szkole średniej to dla wielu młodych ludzi nie tylko czas intensywnej nauki przed zbliżającym się egzaminem maturalnym, ale również czas podjęcia trudnej decyzji dotyczącej ich przyszłości, a co za tym idzie ich pracy, którą będą chcieli podjąć. Dylematy które spotykają uczniów klas maturalnych zawierają się w odpowiedzi na pytania: Jakie studia? Kim zostać? Jaką podjąć pracę? Z uwagi na to funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Chojnicach kierują informację dotyczącą służby w Policji do przyszłych maturzystów.

W trakcie takiego spotkania opowiadają zainteresowanym uczniom szkół średnich o służbie i wymaganiach stawianych w trakcie procesu rekrutacji. Informują również o możliwości studiowania w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, która oferuje młodym ludziom połączenie służby w Policji z nauką i dalszym rozwojem.

Wczoraj ( 10.03.br). profilaktyk z chojnickiej komendy spotkał się z uczniami klas maturalnych Technikum nr 3 w Chojnicach, którym przekazali informacje dotyczące możliwości podjęcia służby w Policji.

W trakcie spotkania przeprowadzonego w formie multimedialnej rozmawiali nie tylko o procedurach doboru ale o samej służbie w różnych jej aspektach, proponując przyszłym absolwentom ciekawą i atrakcyjna pracę.

Kolejne tego typu spotkania przewidziane są dla uczniów klas maturalnych szkół mieszczących się na terenie całego powiatu.