Pijana 40-latka spowodowała kolizję - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Pijana 40-latka spowodowała kolizję

Data publikacji 11.03.2020

Dziś w nocy gdańscy policjanci ruchu drogowego udaremnili dalszą jazdę 40-letniej kobiecie, która spowodowała kolizję drogową. Kobieta miała w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Teraz grożą jej 2 lata więzienia.

Tuż przed godz.1.00 policjanci ruchu drogowego odebrali zgłoszenie o kolizji, do której doszło na ul. Słowackiego. Funkcjonariusze pojechali na miejsce zdarzenia i ustalili, że 40-latka kierująca renault clio, jadąc lewym pasem ruchu ul. Słowackiego, nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad autem i uderzyła w latarnię uliczną. Badanie trzeźwości wykazało, że mieszkanka powiatu gdańskiego miała w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Kobieta trafiła do policyjnego areszt, a jej samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

Kobieta odpowie teraz za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości i kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu.

Przypominamy!

Prowadzenie pojazdu wymaga od kierującego odpowiedniej sprawności psychofizycznej oraz sprawności psychomotorycznej. U kierującego, będącego pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, może dojść do zaburzenia tych sprawności, a to w konsekwencji zwiększa prawdopodobieństwo spowodowania zdarzenia drogowego. Kodeks karny za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznym i grzywnę.

Kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna, a także utrata uprawnień do kierowania grozi za spowodowanie kolizji drogowej w stanie nietrzeźwości.