Policjanci pracowali na miejscu śmiertelnego wypadku w Szymankowie - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci pracowali na miejscu śmiertelnego wypadku w Szymankowie

Data publikacji 09.03.2020

Policjanci z Malborka wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło dzisiaj nad ranem około godziny 4.25 na rozjeździe kolejowym w Szymankowie. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że lokomotywa jadąca od strony Tczewa w kierunku Malborka, na wysokości Szymankowa, z nieustalonych przyczyn uderzyła w stojącą drezynę. W wyniku zderzenia dwóch mężczyzn w wieku 61 i 56 lat, którzy znajdowali się w drezynie poniosło śmierć. Policjanci szczegółowo wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Dzisiaj nad ranem około godziny 4.25 policjanci z Malborka otrzymali informację o zderzeniu lokomotywy jadącej z kierunku Tczewa w kierunku Malborka z drezyną. Do wypadku doszło na wysokości miejscowości Szymankowo na rozjeździe torów kolejowych. Natychmiast na miejsce zostali wysłani funkcjonariusze, technik kryminalistyki oraz grupa operacyjno-procesowa. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny, zabezpieczyli dokumentację fotograficzną i przesłuchali świadków. Wszystkie czynności nadzorował prokurator.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 38-latek kierując lokomotywą uderzył w stojącą drezynę. W wyniku zderzenia mężczyźni w wieku 56 i 61-lat ponieśli śmierć. Policjanci ustalają przyczynę i szczegóły tego tragicznego zdarzenia.

 

  • pociąg