Wiadomości

19-latek został tymczasowo aresztowany za posiadanie około 6 kg narkotyków

Data publikacji 09.03.2020

Kryminalni z Wejherowa wspólnie z funkcjonariuszem Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni ujawnili oraz zabezpieczyli prawie 6 kg narkotyków. Kryminalni zatrzymali w związku z tym 19-latka, który został już przesłuchany, usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd Rejonowy w Wejherowie zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

W czwartek policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali 19-latka mieszkańca powiatu wejherowskiego, w związku z realizacją zadań związanych ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Policjanci w trakcie kontroli drogowej kierowcy audi ujawnili w samochodzie mężczyzny prawie kilogram amfetaminy. Narkotyki te były przewożone przez zatrzymanego mężczyznę w reklamówce na przednim siedzeniu w samochodzie, którym przemieszczał się ulicami Wejherowa.

Ponadto kryminalni wspólnie z funkcjonariuszem Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni z psem tropiącym przeszukali pomieszczenie gospodarcze, którym dysponował zatrzymany. Podczas sprawdzania tego pomieszczania pies tropiący Edek ujawnił narkotyki, które popakowane były w worki hermetycznie zamknięte. W workach tych znajdowała się marihuana o wadze około 4,5 kilograma oraz mniejsze worki z amfetaminą.
19-latek został zatrzymany i doprowadzony do wejherowskiej komendy. Został przesłuchany i usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków za co grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. W sobotę sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt.

  • policjant
  • policjant