Policjant z drogówki odwiedził najmłodszych - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjant z drogówki odwiedził najmłodszych

Data publikacji 06.03.2020

Funkcjonariusz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku spotkał się z przedszkolakami, z którymi rozmawiał o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. W trakcie wizyty dzieci usłyszały, jak ważne jest stosowanie się do przepisów i zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Policjant pokazał dzieciom ręczne kierowanie ruchem i tłumaczył, w jaki sposób powinni reagować uczestnicy ruchu drogowego na sygnały wydawane przez funkcjonariusza na drodze.

W minionym tygodniu najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego z oddziału przedszkolnego w Główczycach spotkali się z sierż. szt. Michałem Sobiesiakiem, który na co dzień pełni służbę na drodze. Funkcjonariusz słupskiej drogówki przekazał dzieciom informacje o bezpiecznym korzystaniu z drogi i o konieczności zachowania na niej szczególnej ostrożności. Spotkanie było też okazją do poznania zasad stosowania się uczestników do ręcznej regulacji ruchem. Dzieci miały możliwość wcielić się w rolę policjanta i pod okiem doświadczonego funkcjonariusza kierować ruchem w przedszkolu.

Funkcjonariusz przypomniał dzieciom, jak powinien zachowywać się pieszy, dlaczego ważna jest jego widoczność na drodze i wskazał bezpieczne miejsca na drodze. Dla zrozumienia konieczności korzystania z elementów odblaskowych mundurowy pokazał magiczną tubę i omówił, dlaczego dzieci widziały w niej jedną postać, podczas gdy na drodze stały dwie osoby. Dużo uwagi poświęcono także zasadom bezpiecznego podróżowania rowerem i samochodem. Najmłodsi chętnie uczestniczyli w rozmowie oraz udzielali odpowiedzi na zadawane pytania.