Funkcjonariusze zachęcają do wstąpienia w szeregi Policji. - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Funkcjonariusze zachęcają do wstąpienia w szeregi Policji.

Data publikacji 05.03.2020

„Zostań jednym z nas” – pod takim hasłem policjanci ze Starogardu Gdańskiego propagowali swój zawód wśród uczniów technikum o profilu wojskowym w Skórczu. Funkcjonariusze zachęcali młodzież do wstąpienia w szeregi swojej formacji.

4 marca br. starogardzcy policjanci spotkali się z uczniami technikum o profilu wojskowym w Skórczu. Podczas wspólnych zajęć funkcjonariusze propagowali swój zawód.

Była to doskonała okazja, aby porozmawiać z młodzieżą o dalszych planach na przyszłość. W krótkich materiałach wideo funkcjonariusze przedstawili strukturę Policji oraz pokazali w jaki sposób przebiega proces rekrutacji oraz test sprawności fizycznej. Policjanci opowiadali o codziennej służbie, mówili o jej zaletach, a także zachęcali do wstąpienia w szeregi tej formacji. Uczniowie zainteresowani służbą w Policji, zadawali dodatkowe pytania oraz rozmawiając z funkcjonariuszami wyjaśniali swoje wątpliwości.

Na zakończenie spotkania przedstawiciele Komendy Powiatowej w Starogardzie Gdańskim rozdali swoim słuchaczom ulotki zawierające szczegółowe informacje o rekrutacji do służby. W spotkaniach z policjantami, uczestniczyło łącznie  około 100 uczniów z klas mundurowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Skórczu.