Sprawca kradzieży około tysiąca litrów paliwa zatrzymany - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Sprawca kradzieży około tysiąca litrów paliwa zatrzymany

Data publikacji 05.03.2020

Kryminalni z Pucka zatrzymali 33-letniego złodzieja, który ukradł około tysiąca litrów oleju napędowego z kilku stacji benzynowych w powiecie puckim oraz wejherowskim. Łupem sprawcy były także wyposażenia samochodów oraz pokrywy studzienek. Pokrzywdzeni wycenili straty łącznie na około 95 tys.zł. Mężczyzna usłyszał 8 zarzutów. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu policjanci z wydziału kryminalnego puckiej komendy zatrzymali 33-letniego sprawcę kradzieży około tysiąca litrów oleju napędowego z kilku stacji benzynowych, na terenie powiatu puckiego oraz powiatu wejherowskiego. Sprawca na wybraną stację podjeżdżał samochodem, tankował i odjeżdżał, nie regulując rachunku. Do przedmiotowych kradzieży wykorzystywał skradzione tablice rejestracyjne. Policjanci zabezpieczyli nagrania z monitoringu i sprawdzali każdą informację, która mogłaby doprowadzić ich do sprawcy. Ponadto mężczyzna dokonał kradzieży na terenie kilku posesji, skąd ukradł m.in. okablowania pojazdów i inne wyposażenia powodując uszkodzenie samochodów. Łupem sprawcy były również pokrywy studzienek. Do tych zdarzeń dochodziło od stycznia br. do końca lutego br. Pokrzywdzeni wycenili wartość strat na łączną kwotę około 95 tys.zł.

Nad sprawami kradzieży cały czas pracowali puccy kryminalni, którzy poprzez intensywną pracę ustalili, że za te przestępstwa odpowiada 33-letni mieszkaniec powiatu puckiego. W ubiegłym tygodniu policjanci ustalili, że podejrzany mężczyzna przyjechał na jeden ze skupów złomu i najprawdopodobniej chce sprzedać przedmioty, które wcześniej ukradł. W trakcie rozmowy z policjantami sprawca przyznał się do ich kradzieży, po czym został zatrzymany. Podczas przeszukania pojazdu, którym przyjechał zatrzymany, funkcjonariusze zabezpieczyli inne przedmioty, których mężczyzna używał w trakcie popełniania przestępstw oraz które pochodziły z wcześniejszych kradzieży. Mundurowi odzyskali część skradzionych rzeczy.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego śledczy przedstawili zatrzymanemu 8 zarzutów kradzieży, do których się przyznał. Decyzją prokuratora mężczyzna będzie stawiał się do komendy na dozór oraz otrzymał zakaz opuszczania kraju. Kradzież jest zagrożona karą do 5 lat więzienia.