Zatrzymany 48-latek trzymał w altanie narkotyki - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zatrzymany 48-latek trzymał w altanie narkotyki

Data publikacji 05.03.2020

Kryminalni z komisariatu na Osowej zatrzymali 48-letniego mieszkańca Gdańska, który trzymał w altanie ogrodowej narkotyki. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i decyzją sądu trafił do aresztu. Teraz grozi mu 10 lat więzienia.

Kryminalni z komisariatu na Osowej podczas swojej pracy zdobyli informację o mężczyźnie, który na terenie ogrodów działkowych miał przechowywać narkotyki. Funkcjonariusze podczas pracy nad tą sprawą ustalili, kim jest 48-latek, oraz w której altanie mieszka i przechowuje środki odurzające.

Na początku tygodnia policjanci pojechali na Kokoszki, gdzie znajdują się ogródki działkowe. Na miejscu bardzo szybko zlokalizowali altanę, w której mieszkał 48-latek i podczas kontroli znaleźli oraz zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków. Narkotyki były schowane w kilku miejscach, które funkcjonariusze dokładnie sprawdzili. Policjanci zabezpieczyli kilkanaście foliowych woreczków z marihuaną oraz amfetaminą. Kolejne narkotyki kryminalni znaleźli w pojemnikach po suplementach diety oraz lekarstwach. Funkcjonariusze zatrzymali 48-latka.

Zabezpieczone narkotyki policjanci przekazali biegłemu sądowemu, który wykonał badania i określił ich rodzaj oraz ilość. Wynik ekspertyzy to 34 porcje marihuany oraz 82 porcje amfetaminy.

Zatrzymany 48-letni mieszkaniec Gdańska trafił do policyjnego aresztu, usłyszał także zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci aresztu.

Posiadanie znacznej ilości środków odurzających jest przestępstwem, za które grozi 10 lat więzienia.