Kierowca renault uderzył w drzewo - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Kierowca renault uderzył w drzewo

Data publikacji 05.03.2020

W środę przed południem policjanci z Kwidzyna pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na trasie Prabuty – Rodowo Małe, gdzie kierujący renault prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze uderzył w przydrożne drzewo a następnie wpadł do stawu. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia i apelują o ostrożność.

W środę 4 marca br. ok. godziny 10.30 kwidzyńscy policjanci zostali powiadomieni, że pomiędzy miejscowościami Prabuty a Rodowo doszło do wypadku drogowego. Natychmiast na miejsce zostały skierowane służby ratownicze i policjanci. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny, przesłuchali świadków oraz sporządzili dokumentację fotograficzną.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 58-latek prawdopodobnie nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w drzewo a następnie wpadł do stawu. Mieszkaniec gminy Prabuty poniósł śmierć na miejscu.

Policjanci apelują o zdrowy rozsądek, rozwagę i ostrożność podczas prowadzenia wszelkich pojazdów. Nawet chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii.