Dachowanie volkswagena. Policjanci apelują o rozwagę na drodze! - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Dachowanie volkswagena. Policjanci apelują o rozwagę na drodze!

Data publikacji 28.02.2020

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj wieczorem w Kosakowie. 23-latka kierująca volkswagenem nie dostosowała prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego wpadła w poślizg i dachowała. Ponadto mundurowi ustalili, że 25-letni pasażer pojazdu jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności 589 dni. Mieszkaniec Gdańska został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Policjanci apelują o rozwagę na drodze!

Wczoraj około godziny 19.00 oficer dyżurny został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Kosakowie. Natychmiast na miejsce skierował patrol ruchu drogowego, który ustalił, że 23-letnia mieszkanka gminy Puck jadąc volkswagenem od strony m. Pierwoszyno na łuku drogi nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego wpadła w poślizg, a następnie zjechała na pobocze, co skutkowało dachowaniem pojazdu. Ponadto mundurowi pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że 25-letni pasażer po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazał się być osobą poszukiwaną, do odbycia kary pozbawienia wolności 589 dni za popełnione przestępstwa. Mieszkaniec Gdańska został zatrzymany i przewieziony do puckiej komendy. Natomiast 23-letnia kierująca z uwagi na poniesione obrażenia została przewieziona do szpitala na badania.

Funkcjonariusze na miejscu wykonali czynności z udziałem technika kryminalistyki. Sporządzili oględziny uszkodzonego pojazdu, szkic miejsca zdarzenia, dokumentację fotograficzną oraz zatrzymali dowód rejestracyjny. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Pucku.

Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę na drodze. Najważniejsze dla bezpieczeństwa jest rozsądek i opanowanie kierowcy.