Znęcał się nad żoną-został aresztowany - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Znęcał się nad żoną-został aresztowany

Data publikacji 26.02.2020

Chojniccy policjanci zatrzymali nietrzeźwego 60-letniego mężczyznę, który stosował przemoc domową. Sprawca wszczynał awantury domowe, podczas których znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił przedstawić 60-latkowi zarzuty dotyczące znęcania się fizycznego i psychicznego. Sąd na wniosek policji i prokuratora zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt.

W minioną niedzielę chojniccy policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że w jednym z mieszkań na terenie gm. Chojnice doszło do awantury domowej. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z prewencji, którzy ustalili, że sprawca wszczął awanturę, podczas której sprawca groził żonie przy użyciu niebezpiecznego narzędzia, że ją zabije. Dodatkowo okazało się, że 38-latek stosuje przemoc fizyczną i psychiczną wobec żony od dłuższego czasu. Dlatego funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie znęcania się fizycznego i psychicznego oraz sporządzili niebieską kartę. Mundurowi w związku z zaistniałym przestępstwem zatrzymali agresywnego mężczyznę, którego doprowadzili do policyjnego aresztu. Zgromadzony materiał dowodowy przez śledczych pozwolił zatrzymanemu mężczyźnie przedstawić zarzuty dotyczące znęcania się fizycznego i psychicznego nad żoną.

Śledczy poprzez prokuraturę wystąpili z wnioskiem do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu, który wczoraj na posiedzeniu przychylił się do tego wniosku. Mężczyzna po rozprawie trafił za kraty więzienia, gdzie będzie czekał na wyrok. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że przemoc w rodzinie jest przestępstwem. Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich doznaje krzywd ze strony osoby najbliższej, nie wstydź się prosić o pomoc.

  • kajdanki