Pijany kierowca spowodował wypadek na drodze krajowej nr 91 - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Pijany kierowca spowodował wypadek na drodze krajowej nr 91

Data publikacji 25.02.2020

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w pobliżu miejscowości Zajączkowo Tczewskie. Według policyjnych ustaleń wynika, że 45-letni kierowca volkswagena nieprawidłowo skręcając, zderzył się z oplem. Pasażerka volkswagena z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że sprawca wypadku miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne od samochodów uczestniczących w wypadku. Za spowodowanie wypadku drogowego oraz kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi do 5 lat pozbawienia wolności, dodatkowo wysoka kara finansowa oraz kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj po godzinie 18.00 oficer dyżurny tczewskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 91 w pobliżu miejscowości Zajączkowo Tczewskie. Natychmiast na miejsce zdarzenia skierowano funkcjonariuszy z wydziału ruchu drogowego, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał szkic sytuacyjny. Wstępnie pracujący na miejscu policjanci ustalili, że 45-letni kierowca volkswagena nieprawidłowo skręcając w lewo od strony miejscowości Zajączkowo Tczewskie, zderzył się z oplem. 34-letnia pasażerka passata z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala.

Podczas tej interwencji funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowców uczestniczących w zdarzeniu. Okazało się, że sprawca tego zdarzenia był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Volkswagen trafił na policyjny parking. W związku z powypadkowymi uszkodzeniami samochodów policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne.

Niebawem mężczyzna najprawdopodobniej usłyszy zarzuty dotyczące spowodowania wypadku drogowego oraz kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Oprócz kary pozbawienia wolności nietrzeźwym kierowcom grozi wysoka kara finansowa oraz kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.