Włamywał się do szafek – zatrzymali go policjanci - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Włamywał się do szafek – zatrzymali go policjanci

Data publikacji 25.02.2020

Policjanci Kryminalni z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali 17-latka, który jest podejrzewany o kradzieże z włamaniem do szafek w szatni przy sali gimnastycznej jednej ze szkół. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

W pierwszej połowie lutego do Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim zgłoszono kilka kradzieży z włamaniem do szafek w szatni przy sali gimnastycznej jednej ze szkół. Mundurowi, pracując nad tą sprawą ustalili krąg osób podejrzewanych. Już po kilku dniach ich praca przyniosła efekt.

Wczoraj funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim zatrzymali 17-latka, którego powiązali z tą sprawą. Podczas przeszukania młodego mężczyzny mundurowi znaleźli przy nim narkotyki – marihuanę i amfetaminę. 17-latek został przewieziony do policyjnego aresztu i niebawem usłyszy zarzuty kradzieży z włamaniem oraz posiadania narkotyków.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.