Sprawcy rozboju zostali zatrzymani przez kryminalnych - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Sprawcy rozboju zostali zatrzymani przez kryminalnych

Data publikacji 24.02.2020

Kryminalni z Wejherowa zatrzymali kobietę oraz dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju. Wszyscy zatrzymani zostali doprowadzeni do wejherowskiej komendy. Noc spędzili w policyjnej celi. Zostali już przesłuchani oraz usłyszeli zarzuty. W piątek zostali przez sąd aresztowani na okres 3 miesięcy. Za przestępstwo rozboju grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Do rozboju doszło 14 lutego 2020 roku w Wejherowie. 37-letnia kobieta wspólnie z 27 i 19 -latkiem siłą wdarli się do mieszkania pokrzywdzonych. Następnie doskoczyli do małżonków. Kobieta, która siedziała na łóżku została kopnięta w głowę, jej mąż także został zaatakowany, mężczyźni przytrzymywali go i bili.

W trakcie napadu żądali wydania pieniędzy. Dopiero kiedy uzyskali kilkaset złotych, uciekli z miejsca zdarzenia. Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni, którzy ustalili tożsamości sprawców przestępstwa i kilka dni po zdarzeniu zatrzymali najpierw 37-latkę, a kolejnego dnia pozostałych sprawców przestępstwa. Podejrzani usłyszeli zarzut dotyczący rozboju, w piątek zostali przez policjantów doprowadzeni do wejherowskiej prokuratury, a następnie do sądu, gdzie zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

  • Policjant prowadzi zatrzymanego
  • Policjanci prowadzą do celi zatrzymanego