Wiadomości

Uderzył w przydrożne drzewo. Był nietrzeźwy i miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów

Data publikacji 24.02.2020

Słupscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierującego z orzeczonym zakazem prowadzenia pojazdów. 52-latek kierując pojazdem marki VW Bora, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna ze złamaną nogą został przewieziony do szpitala, 16-letni pasażer z ogólnymi potłuczeniami został na obserwacji. Sprawca zdarzenia wkrótce odpowie przed sądem. Grozi mu grzywna, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara do 5 lat więzienia.

W sobotę po godz. 12.00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Słupsku otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego miało dojść w miejscowości Korzybie w powiecie słupskim. Na miejsce natychmiast zostali wysłani funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy wstępnie ustalili, że 52-letni mężczyzna kierujący pojazdem marki VW Bora jadąc w kierunku Sławna, znajdując się na łuku drogi, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w przydrożne drzewo.

Policjanci w trakcie rozmowy z kierującym wyczuli od niego alkohol. Okazało się, że kierowca miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie, a po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że mężczyzna ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 

52-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego ze złamaną nogą został przewieziony do szpitala, a jego 16-letni pasażer z ogólnymi potłuczeniami pozostał na obserwacji. Kierowca wkrótce usłyszy zarzuty za jazdę w stanie nietrzeźwości i wbrew orzeczonemu zakazowi prowadzenia pojazdów oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

Grozi mu oraz kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

  • Policjant w trakcie czynności na miejscu wypadku drogowego