Wiadomości

Kolejni nietrzeźwi oraz z zakazem sądowym zatrzymani przez policjantów

Data publikacji 24.02.2020

Policjanci z powiatu chojnickiego każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. Tylko podczas minionego weekendu wyeliminowali z ruchu kierującego, który złamał orzeczony zakaz sądowy kierowania pojazdami mechanicznymi oraz dwóch nietrzeźwych kierujących, spośród których jeden spowodował kolizję drogową. Alkomat u dwojga z nich wykazał od ponad promila do 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat więzienia, a kierowanie wbrew zakazowi sądowemu do 3 lat pozbawienia wolności.

Podczas kontroli jakie miały podczas minionego weekendu przez chojnickich policjantów, w ręce mundurowych wpadł m.in. 42-letni kierowca z gminy Brusy. Funkcjonariusze z chojnickiej komendy zatrzymali go w miniony piątek na ul. Kościerskiej w Chojnicach. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna ten kierował seatem pomimo, że miał obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych .

 

Następnego dnia w sobotę policjanci z Komisariatu Policji w Czersku otrzymali informację od dyżurnego, że w jednej z miejscowości w gm. Czersk kierujący mercedesem zjechał z drogi na posesję, gdzie jego auto utknęło w dziurze z której nie mógł wyjechać. Policjanci którzy niezwłocznie przyjechali pod wskazany adres ustalili, że opisany przez zgłaszającego kierujący, który prawdopodobnie jest nietrzeźwy oddalił się z miejsca zdarzenia w kierunku lasu. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg  za mężczyzną, gdzie po kilkuset metrach zatrzymali opisywanego uciekającego 44-letniego mieszkańca powiatu tucholskiego. Funkcjonariusze od razu wyczuli od tego mężczyzny wyraźny zapach alkoholu. Został on poddany badaniu i okazało się, że miał on ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

Natomiast w niedzielę ok. godziny 21.00 policjanci Referatu Patrolowo Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach zatrzymali do kontroli w Nieżychowicach kierowcę osobowego fiata. Policjanci podczas rozmowy z mężczyzną wyczuli od 28-letniego mieszkańca Sępólna Krajeńskiego woń alkoholu. Został on przebadany przez mundurowych alkomatem, wynik w jego przypadku pokazał ponad  promil alkoholu. W trakcie kontroli okazało się, że kierujący nie posiada przy sobie prawa jazdy. Policjanci przekazali pojazd wskazanej osobie.

 

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia oraz wysoka kara finansowa, a także utrata uprawnień na minimum 3 lata, a za kierowanie wbrew zakazowi sądowemu do  lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 

Policja apeluje nie tylko do osób wsiadających za kierownicę pod wpływem alkoholu, a także do świadków takich zdarzeń. Pamiętaj – pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie!!! Od tego, czy zareagujesz, może zależeć czyjeś życie. Nigdy nie przymykaj oka na niebezpieczne sytuacje na drodze.