Zatrzymany za posiadanie narkotyków - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zatrzymany za posiadanie narkotyków

Data publikacji 24.02.2020

W piątek zarzut posiadania narkotyków usłyszał 35-letni mieszkaniec Kwidzyna. Kryminalni znaleźli u niego w mieszkaniu prawie 0,5 kg narkotyków. Za przestępstwo posiadania znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci skonfiskowali w piątek narkotyki warte kilkanaście tysięcy złotych. Znaleźli je w trakcie przeszukania mieszkania 35-letniego mieszkańca Kwidzyna.

 

Kryminalni z kwidzyńskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wylegitymowali mężczyznę, który według ich informacji, mógł posiadać narkotyki. W trakcie tej czynności znaleźli przy nim dwa zawiniątka z marihuaną i cztery z amfetaminą. W związku z tym funkcjonariusze przeszukali także mieszkanie 35-latka. Potwierdziły się ustalenia policjantów. W mieszkaniu podejrzanego, w szafkach kuchennych znaleźli sporą ilość środków odurzających m.in. marihuany, amfetaminy i haszyszu.

 

Mundurowi zabezpieczyli łącznie prawie 500 gramów narkotyków: 367,5 gramów marihuany, 91,23 gramów amfetaminy i 7,84 gramów haszyszu. Ich wartość szacowana jest na kilkanaście tysięcy złotych.

 

Zatrzymany mężczyzna w piątek został przesłuchany i usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających. Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec niego 3- miesięczny areszt.