Nie zatrzymał się do kontroli – okazało się, że był nietrzeźwy - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Nie zatrzymał się do kontroli – okazało się, że był nietrzeźwy

Data publikacji 21.02.2020

Policjanci z Komisariatu w Trąbkach Wielkich (powiat gdański) 19 lutego ujęli nietrzeźwego kierowcę, który w dodatku próbował uciekać, gdy policjanci podali sygnał do zatrzymania. Niezatrzymanie do kontroli jest zagrożone karą do 5 lat więzienia, natomiast za kierowanie autem pod wpływem alkoholu lub narkotyków grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

19 lutego policjanci z Komisariatu w Trąbkach Wielkich (powiat gdański) podczas służby zwrócili uwagę na kierowcę osobowego volkswagena, który nietypowo zachowywał się na drodze. Jego styl jazdy wskazywał, że może on być nietrzeźwy. Mundurowi postanowili skontrolować tego mężczyznę, lecz ten, po podaniu wyraźnych sygnałów do zatrzymania, nie reagował, przyspieszył i kontynuował jazdę. Stróże prawa po krótkim pościgu wyhamowali uciekający samochód. Doświadczenie policjantów sprawiło, że nikt nie ucierpiał podczas tego zdarzenia. W trakcie kontroli okazało się, że 55-latek miał prawie 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Funkcjonariusze oczywiście zatrzymali jego prawo jazdy. Niebawem usłyszy on zarzuty niezatrzymania się do kontroli i kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu.

Niezatrzymanie do kontroli jest zagrożone karą do 5 lat więzienia, natomiast za kierowanie autem pod wpływem alkoholu lub narkotyków grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia, również policjanci z Trąbek Wielkich zatrzymali do kontroli osobowe audi, którym kierował 33-letni mężczyzna. Jego zachowanie podczas rozmowy wskazywało, że może znajdować się pod wpływem środków odurzających. Przeczucia doświadczonych funkcjonariuszy znalazły potwierdzenie po przeprowadzonych testach – był pod wpływem marihuany. Dodatkowo podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nim ten narkotyk. Oczywiście stróże prawa zatrzymali jego prawo jazdy, a noc 33-latek spędził w policyjnym areszcie. Niebawem usłyszy zarzuty posiadania narkotyków i kierowania pojazdem pod ich wpływem.

Posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie autem pod ich wpływem grozi do 2 lat więzienia.

Z kolei policjanci z Komisariatu w Cedrach Wielkich podczas służby kontrolowali kierującego bmw. Po sprawdzeniu w bazach informatycznych okazało się, że wobec 36-letniego mężczyzny wydano decyzję o cofnięciu uprawnień. Jego pojazd został na polecenie mundurowych odholowany na policyjny parking, a on sam niebawem usłyszy zarzut niestosowania się do decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat więzienia.

  • Policjanci przesłuchują zatrzymanego
  • Policjanci przesłuchują zatrzymanego