Wiadomości

Źle zabezpieczony i nieoznaczony ładunek wyeliminowany z drogi przez policjantów

Data publikacji 21.02.2020

Wczoraj policjanci ruchu drogowego wykonujący zadania związane z transportem drogowym podczas służby zatrzymali kierowcę, który przewoził na przyczepie auta pojazd osobowy na złom. Miał nieprawidłowo zabezpieczony i oznakowany ładunek. Policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę oraz zatrzymali dowód rejestracyjny za brak aktualnych badań technicznych.

Wczoraj gdańscy policjanci ruchu drogowego wykonujący zadania związane z transportem drogowym na terenie powiatu lęborskiego podczas służby zwracali uwagę na samochody pod kątem ich stanu technicznego i zabezpieczenia przewożonego ładunku. W godzinach porannych na ul. Gdańskiej funkcjonariusze zatrzymali kierującego dostawczym samochodem. Ich uwagę zwrócił ładunek, który był przewożony i nie był w żaden sposób oznaczony i bardzo wystawał poza przyczepę pojazdu. Szczegółowa kontrola wykazała także brak badań technicznych pojazdu przewożącego złom. Kierujący został ukarany dwoma mandatami, a dowód rejestracyjny pojazdu został zatrzymany. Mundurowi do momentu prawidłowego zabezpieczenia przewożonego ładunku oraz jego oznakowania uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę.

Mężczyzna otrzymał mandaty za źle zabezpieczony ładunek, stan techniczny pojazdu, a za brak badań technicznych policjanci zatrzymali mu dowód rejestracyjny.

Policjanci przypominają!

Zgonie z art. Art. 61. 1. Ustawy Prawo u Ruchu Drogowym ładunek nie może powodować przekroczenia dopuszczalnej masy całkowitej lub dopuszczalnej ładowności pojazdu oraz ładunek, który jest na pojeździe, musi być umieszczony w taki sposób, aby nie powodował przekroczenia dopuszczalnych nacisków osi pojazdu na drogę; nie naruszał stateczności pojazdu; nie utrudniał kierowania pojazdem; nie ograniczał widoczności drogi lub nie zasłaniał świateł, urządzeń sygnalizacyjnych, tablic rejestracyjnych lub innych tablic albo znaków, w które pojazd jest wyposażony.

Ładunek umieszczony na pojeździe powinien być zabezpieczony przed zmianą położenia, a gdy ładunek wystaje z tyłu pojazdu, oznacza się go pasami białymi i czerwonymi umieszczonymi bezpośrednio na ładunku lub na tarczy na jego tylnej płaszczyźnie albo na zawieszonej na końcu ładunku bryle geometrycznej.

  • Policjanci w trakcie kontroli pojazdu
  • Policjanci w trakcie kontroli pojazdu