Sklepowi złodzieje zatrzymani - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Sklepowi złodzieje zatrzymani

Data publikacji 21.02.2020

W ubiegły poniedziałek dyżurny kartuskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży elektronarzędzi ze sklepu na terenie Kartuz. Szybka reakcja policjanta z patrolówki i dzielnicowych pozwoliła na zatrzymanie sprawców i odzyskanie utraconego mienia. Za kradzież grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegły poniedziałek dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach otrzymał zgłoszenie o kradzieży elektronarzędzi wartości ponad 5.000 złotych z wystawy w jednym z kartuskich sklepów. Na miejsce wysłał policjanta z patrolówki, który dokładnie przejrzał zapis monitoringu, a następnie dokonał penetracji terenu za trzema sprawcami. W pobliżu lombardu zauważył dwóch mężczyzn, którzy wyglądem przypominali sklepowych złodziei. Natychmiast wezwał wsparcie i wylegitymował mężczyzn, którzy chwilę później zostali zatrzymani. 19 i 24 latek trafili do policyjnego aresztu.

Dalszą penetrację terenu kontynuowali dzielnicowi, którzy zatrzymali kolejnego sprawcę.

Kartuscy śledczy udowodnili zatrzymanym mężczyznom dokonanie również drugiej kradzieży elektronarzędzi wartości prawie 3.000 złotych, w tym samym sklepie ale kilka dni wcześniej. Większość mienia odzyskano, jednak w dalszym ciągu policjanci dążą do odzyskania pozostałych elektronarzędzi.

Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.