Policyjne pożegnanie odchodzącego na emeryturę komendanta - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policyjne pożegnanie odchodzącego na emeryturę komendanta

Data publikacji 17.02.2020

Po ponad 26 latach przepracowanych w mundurze, ze służbą pożegnał się insp. Marcin Piotrzkowski, Komendant Powiatowy Policji w Kościerzynie. W uroczystości wziął udział Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Robert Sudenis.

W miniony piątek 11.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Kościerzynie odbyła się uroczystość pożegnania odchodzącego na emeryturę komendanta powiatowego w Kościerzynie insp. Marcina Piotrzkowskiego. W uroczystości wziął udział Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Robert Sudenis, zaproszeni goście z komendy wojewódzkiej i komendanci powiatowi garnizonu pomorskiego, a także policjanci i pracownicy komendy oraz przedstawiciele kościerskich samorządów i zaprzyjaźnionych instytucji.
Komendant Piotrzkowski służył w mundurze blisko 26 lat. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej w Szczytnie. Służbę zaczynał od stanowisk wykonawczych w pionie kryminalnym komendy wojewódzkiej. Od 2008 roku pełnił stanowiska kierownicze - najpierw I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Pruszczu Gdańskim, następnie od lipca 2016 roku Komendanta Powiatowego Policji w Kościerzynie, gdzie służbę pełnił do piątku.

Za efekty uzyskiwane na różnych szczeblach w hierarchii policji był wielokrotnie odznaczany, nagradzany i wyróżniany m.in. Brązowy Krzyż Zasługi, Brązowa i Srebrna Odznaka Zasłużony Policjant, Srebrny Krzyż za Długoletnią Służbę.

Komendant uroczyście pożegnał się z gośćmi przybyłymi na uroczystość. Obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Kościerzynie pełni obecnie kom. Adam Bork, dotychczasowy zastępca komendanta.

  • policjanci na uroczystości
  • policjanci na uroczystości
  • policjanci na uroczystości