Kryminalni zatrzymali 18-letniego sprawcę usiłowania rozboju - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Kryminalni zatrzymali 18-letniego sprawcę usiłowania rozboju

Data publikacji 17.02.2020

Kryminalni z Malborka zatrzymali 18-latka podejrzanego o usiłowanie rozboju. Zamaskowany mężczyzna grożąc ekspedientce pistoletem pneumatycznym, zażądał pieniędzy, jednak został spłoszony przez właściciela sklepu, przebywającego na zapleczu. Policjanci ustalili tożsamość i zatrzymali sprawcę. W piątek sąd przychylając się do wniosku śledczych i prokuratora, zastosował wobec zatrzymanego mężczyzny 3 miesiące aresztu tymczasowego. To przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 12 lat.

W ubiegły czwartek malborscy kryminalni zatrzymali 18-letniego mieszkańca malborka podejrzanego o usiłowanie dokonania rozboju w jednym ze sklepów na terenie miasta. Do zdarzenia doszło  w piątkowy wieczór, 7 lutego br. Parę minut po godzinie 20-tej do jednego z osiedlowych sklepów wtargnął zamaskowany mężczyzna i skierował w stronę sprzedawczyni pistolet pneumatyczny, żądając przy tym wydania pieniędzy z kasy. Ekspedientka zaczęła głośno krzyczeć i na pomoc jej przybiegł właściciel sklepu, który w tym czasie był na zapleczu. Spłoszony sprawca uciekł, nie osiągając zamierzonego celu. Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni. Na podstawie intensywnej pracy operacyjnej policjanci ustalili tożsamość sprawcy. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec Malborka, który wcześniej jako nieletni  popełniał czyny zabronione. 18-latek usiłował dokonać rozboju po tym, jak uciekł z zakładu poprawczego.

W czwartek kryminalni zatrzymali mężczyznę i doprowadzili do  policyjnego aresztu. W piątek zatrzymany usłyszał zarzut usiłowania rozboju. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i prokuratora, stosując wobec 18-latka areszt na 3 miesiące.  Za popełnione przestępstwo grozi mu od 2 do 12 lat więzienia.