Dozór dla dwóch mężczyzn za czynną napaść na policjantów - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Dozór dla dwóch mężczyzn za czynną napaść na policjantów

Data publikacji 17.02.2020

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zaatakowali nożem interweniujących policjantów oraz chcieli zmusić funkcjonariuszy do odstąpienia od czynności służbowych. Zdecydowana i skuteczna postawa mundurowych zapobiegła eskalacji agresji nietrzeźwych mężczyzn, którzy zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Śledczy przedstawili zatrzymanemu 62 i 29-latkowi zarzuty dotyczące czynnej napaści na funkcjonariuszy publicznych oraz zmuszania policjantów do odstąpienia od przeprowadzenia czynności. Prokurator zastosował wobec obu zatrzymanych dozór policyjny. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pobawienia wolności.

W miniony czwartek około godziny 17.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który chce popełnić samobójstwo w jednym z mieszkań na terenie miasta. Na miejsce zostali skierowani policjanci z prewencji, którzy po wejściu do mieszkania zostali zaatakowani nożem przez jednego z przebywających tam mężczyzn. Mundurowi byli zmuszeni użyć wobec sprawcy gazu, chwytów obezwładniających oraz kajdanek. Widząc to młodszy z mężczyzn podbiegł i zaczął szarpać jednego z policjantów, a następnie zaatakował nożem funkcjonariuszy. Stróże prawa natychmiast obezwładnili drugiego sprawcę, któremu również założyli kajdanki. 62 i 29-latek grozili mundurowym, gdyż chcieli ich zmusić do odstąpienia od czynności służbowych. 

Funkcjonariusze zatrzymali dwóch agresywnych mężczyzn, których doprowadzili do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało, że 62-latek miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie, zaś 29-latek miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. W piątek policjanci doprowadzili zatrzymanych mieszkańców Tczewa do miejscowej prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty dotyczące czynnej napaści na funkcjonariuszy publicznych oraz zmuszania policjantów do odstąpienia od przeprowadzenia czynności. Prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny.

Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  • policjant i zatrzymany