Policjanci ustalają przyczyny uderzenia osobowego seata w drzewo - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci ustalają przyczyny uderzenia osobowego seata w drzewo

Data publikacji 17.02.2020

W niedzielę około 1.30 w nocy w Koźlinach (p. gdański, gm. Suchy Dąb) policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego. Według zgłoszenia 25-letni kierowca seata uderzył w przydrożne drzewo. Śledczy ustalają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

W niedzielę około 1.30 w nocy dyżurny policji z Pruszcza Gdańskiego otrzymał informację o zdarzeniu drogowym w Koźlinach (p. gdański, gm. Suchy Dąb). Na miejsce natychmiast wysłał patrol drogówki. Policjanci na miejscu zdarzenia wstępnie stwierdzili, że 25-letni kierowca seata stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Na miejsce zostało wezwane Lotnicze Pogotowie Ratunkowe i poszkodowany został zabrany śmigłowcem do szpitala w Gdańsku. Młody kierowca jechał sam. Mundurowi sporządzili oględziny pojazdów i z pomocą technika kryminalistyki wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz szkic sytuacyjny, a także dokumentację fotograficzną. W szpitalu została pobrana krew poszkodowanemu w celu stwierdzenia, czy był trzeźwy i nie zażywał innych substancji zabronionych.

Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Policjanci przypominają o konieczności zachowania ostrożności podczas kierowania pojazdem. Podczas jazdy w nocy kierowcy często cechują się zmniejszoną koncentracją, a mniejszy ruch powoduje, że rozwijają większe prędkości. Tego typu zestawienie czynników może powodować groźne w skutkach zdarzenia drogowe.