Wiadomości

Kierował pod wpływem alkoholu i wbrew zakazowi, a także posiadał narkotyki

Data publikacji 12.02.2020

Pomimo wielu apeli i przestróg ze strony Policji, jak też znacznego zaostrzenia konsekwencji prawnych wynikających z kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu, funkcjonariusze dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu nadal eliminują z dróg nietrzeźwych kierujących. Wczoraj przed północą na terenie gm. Czersk policjanci miejscowej jednostki zatrzymali kierującego osobowym autem, który nie dosyć, że zdecydował się na jazdę będąc pod wpływem alkoholu, to kierował wbrew zakazowi i posiadał narkotyki. 21-letni kierujący za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed sądem.

Wczoraj krótko przed północą jednej z dróg na terenie gminy Czersk policjanci zatrzymali osobowego seata. Funkcjonariusze od razu wyczuli od mężczyzny wyraźny zapach alkoholu, przebadali go alkomatem wynik na urządzeniu wskazał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. W trakcie dalszych czynności po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że 21-letni mieszkaniec gminy Czersk kierował nie tylko pod wpływem alkoholu, ale złamał także zakaz sądowy prowadzenia pojazdów mechanicznych, a w pojeździe policjanci znaleźli narkotyki. Mundurowi poddali również kierującego badaniu na zawartość środków narkotycznych w organizmie, które wskazało wynik ujemny. Mężczyzna ten został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a jego auto zostało zabezpieczone na strzeżonym parkingu.

Mężczyzna najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty za popełnione przestępstwa. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz wbrew zakazowi sądowemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a także wysoka kara finansowa. Sąd w takim przypadku może również orzec dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Natomiast za posiadanie narkotyków przepisy karne przewidują karę do 3 lat więzienia.