Spotkanie policjantów z uczniami w Dzień Bezpiecznego Internetu - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Spotkanie policjantów z uczniami w Dzień Bezpiecznego Internetu

Data publikacji 12.02.2020

Wczoraj w całej Europie obchodzono Dzień Bezpiecznego Internetu. Do rozmów z dziećmi i młodzieżą o mądrym i bezpiecznym korzystaniu z sieci funkcjonariusze zaprosili uczniów szkół podstawowych. Podczas spotkań rozmawiano o zagrożeniach i konsekwencjach prawnych wynikających z nierozsądnego korzystania z komputerów i telefonów komórkowych. Zwrócono również uwagę na korzyści, jakie w codziennym użytkowaniu daje Internet.

Wczoraj słupscy policjanci spotkali się z uczniami klas podstawowych, z którymi rozmawiali na temat możliwości, jakie daje Internet. Spotkania organizowane były z okazji Europejskiego Dnia Bezpiecznego Internetu. Z uczniami w Szkole Podstawowej w Kobylnicy spotkała się sierż. szt. Monika Sadurska, a w Szkole Podstawowej nr 7 w Słupsku zajęcia przeprowadził st. sierż. Jakub Bagiński. Policjanci zwrócili uwagę na zagrożenia, jakie mogą wystąpić w przypadku nierozsądnego korzystania z Internetu i wskazali jak mądrze i bezpiecznie poruszać się po stronach internetowych i korzystać z różnego rodzaju portali społecznościowych.

Dla lepszego zrozumienia tematu policjanci przeprowadzili doświadczenie, które miało na celu uświadomić dzieci i młodzież o krzywdzie, jaką niewinnie można wyrządzić poprzez zamieszczenie w sieci przerobionego zdjęcia, filmu czy umieszczenia ośmieszającego komentarza. Zadanie polegało na narysowaniu ładnej buzi, następnie oszpeceniu jej i opowiedzeniu o towarzyszących emocjach. Okazało się, że uczniowie słusznie zwróciły uwagę, że osoba, która otrzymała taki obrazek, byłaby smutna i przygnębiona, a w konsekwencji czułaby się odrzucona przez rówieśników.

Miłym akcentem spotkań było wręczenie dzieciom wyróżnień za przygotowane przez nie prace plastyczne o tematyce bezpieczeństwa w sieci. W ramach podziękowań dla policjantów dzieci przygotowały przedstawienie, w którym opowiedzieli o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu.

Pliki do pobrania

  • 151.73 KB
  • 120.71 KB
  • 81.18 KB