Wiadomości

Pomorscy policjanci wezmą udział w ogólnokrajowych działaniach „Truck&Bus” – ROADPOL

Data publikacji 11.02.2020

12 lutego na terenie całego województwa zostaną przeprowadzone działania „Truck&Bus” – ROADPOL. Ich celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych w czasie przewozu osób i towarów, a także ujawnianie oraz eliminowanie nieprawidłowości podczas świadczenia usług transportowych. Mundurowi zwrócą uwagę na stan techniczny pojazdów. Każdy zatrzymany do kontroli kierowca musi się liczyć z badaniem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

W najbliższą  środę  pomorscy policjanci wezmą udział w ogólnokrajowych działaniach „Truck & Bus” - ROADPOL.  Ich celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych w czasie przewozu osób i towarów, a także ujawnianie oraz eliminowanie nieprawidłowości podczas świadczenia usług transportowych. Mundurowi zwrócą uwagę na stan techniczny pojazdów. W przypadku ujawnienia usterek, stanowiących zagrożenie dla bezpieczeństwa, może się okazać, że dalsza jazda będzie niemożliwa. Sprawdzimy także  stan techniczny pojazdu pod kątem jego uciążliwości dla środowiska.

 

Na kierowcach samochodów ciężarowych oraz autobusów ciąży szczególna odpowiedzialność. Wszyscy zatrzymani do kontroli, zostaną poddani badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik pozytywny, wskazujący stan po użyciu alkoholu lub nietrzeźwości, zakończy się zatrzymaniem prawa jazdy wszystkich kategorii oraz skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.  Podobnie w przypadku kierowania pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu.