Wiadomości

Policjanci zatrzymali kierowcę, który złamał zakaz sądowy i był poszukiwany

Data publikacji 11.02.2020

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali kierowcę, który zdecydował się na jazdę mimo sądowego zakazu kierowania pojazdami. 43-latek był też poszukiwany dwoma nakazami doprowadzenia wystawionymi przez sądy w Sopocie i Gdyni. Do odbycia ma on 200 dni pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwa. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut złamania sądowego zakazu, a następnie trafił do aresztu, gdzie odbędzie zasądzoną karę pozbawienia wolności.

9 lutego br. w godzinach wieczornych policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali na ul. 3 Maja mężczyznę, który zdecydował się na jazdę samochodem pomimo sądowego zakazu kierowania pojazdami. W wyniku sprawdzenia w policyjnych bazach funkcjonariusze ustalili też, że 43-letni mieszkaniec Sopotu jest poszukiwany dwoma nakazami doprowadzenia do najbliższego aresztu lub zakładu karnego, które wystawiły za nim sądy w Sopocie i Gdyni. Zgodnie z wyrokami sądów ma on do odbycia 200 dni pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa przywłaszczenia powierzonego mienia i złamania sądowego zakazu.

 

Zatrzymany mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Wczoraj policjanci przedstawili mu zarzut kierowania samochodem pomimo ciążącego na nim sądowego zakazu kierowania pojazdami, za co grozi do nawet 5 lat pozbawienia wolności. Po zakończeniu czynności 43-letni sopocianin trafił do aresztu śledczego, gdzie odbywać będzie zasądzoną karę pozbawienia wolności.