Wjechał do rowu, był nietrzeźwy i miał narkotyki - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Wjechał do rowu, był nietrzeźwy i miał narkotyki

Data publikacji 11.02.2020

Kara 10 lat pozbawienia wolności grozi 20-letniemu mieszkańcowi powiatu słupskiego. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Jak się okazało był nietrzeźwy. Dodatkowo mundurowi znaleźli przy 20-latku oraz w jego mieszkaniu narkotyki. Dzisiaj mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz posiadania znacznych ilości narkotyków. Już niedługo o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W poniedziałek o godzinie 2.30 dyżurny bytowskiej komendy odebrał zgłoszenie o kolizji audi w okolicach Barnowa. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol.

 

Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscy policjanci kierujący audi najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. 20-latek był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że w organizmie ma 0,7 promila alkoholu. Wyszło również na jaw, że mieszkaniec powiatu słupskiego nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a audi nie ma przeglądu i nie jest ubezpieczone. Dodatkowo mundurowi przy 20-latku znaleźli marihuanę. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Śledczy narkotyki zabezpieczyli także podczas przeszukania mieszkania mężczyzny. Łącznie mundurowi zabezpieczyli ponad 50 gramów marihuany.

 

Dzisiaj mężczyzna został przesłuchany. Śledczy zebrali materiały, które dały podstawy do przedstawienia 20-latkowi zarzutów kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz posiadania znacznych ilości narkotyków. Mężczyzna odpowie także za kierowanie nieubezpieczonym pojazdem, bez ważnego przeglądu oraz bez prawa jazdy.

 

Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.