Zabezpieczone narkotyki oraz automaty do gier - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zabezpieczone narkotyki oraz automaty do gier

Data publikacji 10.02.2020

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili wspólne działania wymierzone w nielegalny hazard. Funkcjonariusze w jednym z lokali na terenie Tczewa zabezpieczyli 5 nielegalnych automatów służących do gier hazardowych. Dodatkowo policjanci zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który miał amfetaminę. Łącznie mundurowi zabezpieczyli prawie 20 gramów zakazanych środków. Śledczy przedstawili już zarzuty 45-latkowi. Za posiadanie narkotyków oraz organizowanie nielegalnych gier hazardowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zaś właścicielowi nielegalnych automatów dodatkowo grozi wysoka kara finansowa.

Kryminalni z tczewskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej w Kwidzynie 6 lutego br. przeprowadzili na terenie Tczewa wspólne działania ukierunkowane na zwalczenie przestępczości związanej z nielegalnym hazardem. Funkcjonariusze w jednym z lokali ujawnili i zabezpieczyli 5 nielegalnych urządzeń, które stanowią dowód w prowadzonym postępowaniu przez Krajową Administrację Skarbową. Zabezpieczone nielegalne urządzenia przygotowane do gier hazardowych zostały wycenione na kwotę 60 tys. złotych. Policjanci zapowiadają dalsze takie kontrole miejsc, w których odbywają się gry na urządzeniach losowych.

Podczas wykonywanych czynności policjanci znaleźli amfetaminę, która należała do 45-letniego mieszkańca Tczewa. Łącznie stróże prawa znaleźli i zabezpieczyli prawie 20 gramów zakazanych środków. Policjanci zatrzymali 45-latka, którego doprowadzili do miejscowej komendy.

Śledczy przesłuchali już zatrzymanego mężczyznę, któremu przedstawili zarzuty dotyczące posiadania narkotyków. Za to przestępstwo oraz organizowanie nielegalnych gier hazardowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Właściciel automatów poniesie konsekwencje za złamanie przepisów kodeksu karno-skarbowego, za co grozi wysoka kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.

  • Policjant prowadzi zatrzymanego
  • Zabezpieczone automaty
  • Zabezpieczone narkotyki