Kryminalni zatrzymali sprawcę włamania do samochodu - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Kryminalni zatrzymali sprawcę włamania do samochodu

Data publikacji 06.02.2020

Kwidzyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, włamał się do samochodu. Sprawca ukradł akumulator i radio o łącznej wartości ponad 500 zł. 19-latek już usłyszał zarzuty, teraz o jego losie zdecyduje sąd. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni na podstawie materiałów operacyjnych ustalili, że 19- latek z Kwidzyna ma związek z włamaniem do samochodu osobowego, zdarzenie to miało miejsce pod koniec grudnia. W toku prowadzonego postępowania funkcjonariusze ustalili także, że skradzione z samochodu radio zostało oddane do lombardu natomiast akumulator pozostawiony na skupie złomu. Dalsze czynności, w tym ustalenie personaliów i dotarcie do sprawcy i pokrzywdzonego było już tylko zwykłą formalnością.

 

Pokrzywdzony w tej sprawie obcokrajowiec, do którego dotarli policjanci, oświadczył, że zaparkował swój pojazd pod koniec grudnia ubiegłego roku na ulicy Grudziądzkiej w Kwidzynie. Ten fakt wykorzystał nieznany mu sprawca, który uszkodził zamek i ukradł ze środka radio oraz akumulator. Pokrzywdzony poniósł straty o łącznej wartości ponad 500 zł. jednak nie zgłosił tego faktu od razu policjantom, ponieważ uznał, że na nagraniu z monitoringu, którym dysponował, nie było wyraźnie widać twarzy sprawcy.

 

Podejrzewany o dokonanie czynu 19-letni mieszkaniec Kwidzyna podczas przesłuchania przyznał się do kradzieży z włamaniem do zaparkowanej toyoty.

Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci odzyskali skradzione radio, które przekazali pokrzywdzonemu.

  • Policjant prowadzi zatrzymanego do celi