Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch potrąceń nastolatek - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch potrąceń nastolatek

Data publikacji 05.02.2020

Wczoraj tczewscy policjanci pracowali w miejscach dwóch wypadków drogowych, do których doszło na terenie powiatu. W tych zdarzeniach ranne zostały dwie nastoletnie piesze, które trafiły do szpitala w Gdańsku. Mundurowi wstępnie ustalili, że w obu tych zdarzeniach piesze wtargnęły na jezdnię przed jadące samochody. Funkcjonariusze wykonali dokumentację fotograficzną, przeprowadzili oględziny miejsc zdarzeń oraz rozmawiali ze świadkami. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność i zasadę ograniczonego zaufania. Dla zwiększenia bezpieczeństwa zachęcamy pieszych do noszenia elementów odblaskowych nawet w terenie zabudowanym.

Wczoraj po godzinie 15.00 oficer dyżurny policji w Tczewie został powiadomiony o potrąceniu pieszej, do którego doszło w miejscowości Szpęgawa. Na miejsce natychmiast zostali wysłani funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego, którzy wstępnie ustalili, że 12-letnia mieszkanka powiatu tczewskiego przechodziła przez przejście dla pieszych i wtargnęła zza stojącego autobusu wprost pod nadjeżdżającego peugeota, który jechał w kierunku Malenina. W wyniku tego zderzenia piesza z obrażeniami ciała trafiła do gdańskiego szpitala. Funkcjonariusze w związku z uszkodzeniami powypadkowymi zatrzymali dowód rejestracyjny od samochodu. Do drugiego wczorajszego wypadku stróże prawa zostali wezwani po godzinie 18.00 na ulicę 30-Stycznia w Tczewie. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 13-letnia mieszkanka powiatu tczewskiego w pobliżu przejścia dla pieszych wtargnęła na jezdnię wprost pod nadjeżdżającego volkswagena transportera. Funkcjonariusze ustalili, że piesza w tym czasie korzystała z telefonu komórkowego. 13-latka z obrażeniami ciała trafiła do gdańskiego szpitala.

Policjanci, którzy pracowali na miejscach wypadków, wykonali oględziny pojazdów, sporządzili dokumentację fotograficzną, rozmawiali ze świadkami, przebadali kierowców na zawartość alkoholu. Badania wykazały, że kierowcy byli trzeźwi. Na podstawie wykonanych na miejscu czynności, funkcjonariusze będą wyjaśniać teraz przyczyny i okoliczności tych zdarzeń drogowych.

Policjanci przypominają, że kierowcy powinni zwracać szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Z kolei piesi powinni dbać o własne bezpieczeństwo, stosować się do obowiązujących przepisów, a dla zwiększenia swojego bezpieczeństwa nosić elementy odblaskowe nawet w terenie zabudowanym. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowania zasady ograniczonego zaufania.