Policjant po służbie zatrzymał poszukiwaną parę - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjant po służbie zatrzymał poszukiwaną parę

Data publikacji 04.02.2020

Policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Dowiódł tego jeden z funkcjonariuszy z tczewskiej komendy. Wczoraj po skończonej służbie policjant na ulicy Paderewskiego zauważył, a następnie zatrzymał 33-letnią kobietę oraz 30-letniego mężczyznę, którzy byli poszukiwani. Dzisiaj zatrzymana para trafi do Aresztu Śledczego w Starogardzie Gdańskim oraz w Gdańsku.

Wczoraj po godzinie 18.00 policjant wydziału prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie po skończonej służbie wracał swoim samochodem i na ulicy Paderewskiego zwrócił uwagę na spacerującą parę. Funkcjonariusz skojarzył, że te osoby są poszukiwane do odbycia kary pozbawienia wolności. Powiadomił oficera dyżurnego jednostki i nie wahając się, zatrzymał kobietę i mężczyznę, których następnie przekazał wezwanym na miejsce funkcjonariuszom z zespołu wywiadowczego.

Przypuszczenia policjanta były jak najbardziej trafne. 30-latek poszukiwany był na podstawie nakazu doprowadzenia do Aresztu Śledczego w Starogardzie Gdańskim na okres 3 miesięcy pozbawiania wolności. 33-letnia kobieta jak potwierdziły policyjne systemy, była poszukiwana na podstawie nakazu doprowadzenia do Aresztu Śledczego w Gdańsku na okres 3 miesięcy pozbawiania wolności.

Dzięki wzorowej postawie tczewskiego stróża prawa zatrzymana para dzisiaj trafi do aresztów śledczych. Takie zachowanie mundurowego pokazuje, że służbę w Policji pełni się 24 godziny na dobę.

  • policjant i zatrzymany