Potrącenie pieszego w Wejherowie - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Potrącenie pieszego w Wejherowie

Data publikacji 04.02.2020

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Wejherowie na ul. Św. Jana. Ranny pieszy mężczyzna został przewieziony do szpitala. Teraz mundurowi będą wyjaśniali dokładnie okoliczności zdarzenia.

Wczoraj kilka minut po godzinie 9:00 policjanci otrzymali informację o wypadku drogowym, do którego doszło w Wejherowie na ul. Św. Jana. Funkcjonariusze wejherowskiej drogówki zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili oględziny wspólnie z technikiem kryminalistyki. Na miejscu mundurowi także wykonali dokumentację fotograficzną oraz ustalali okoliczności zdarzenia. Z wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 48-latek kierujący dacią logan najprawdopodobniej potrącił pieszego 77-latka na przejściu dla pieszych. Pieszy z obrażeniami trafił do szpitala.

Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny. Funkcjonariusze sprawdzili także jego trzeźwość, był trzeźwy. Obecnie śledczy będą zajmowali się szczegółowym wyjaśnianiem  okoliczności tego wypadku.

KIEROWCO- pamiętaj, że zbliżając się do przejścia dla pieszych należy zachować w tym rejonie szczególną ostrożność.

Policjanci przypominają o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa przez PIESZYCH :

Zamierzając przejść na drugą stronę jezdni (w tym również na przejściu dla pieszych), zanim wejdziesz stosuj się do sprawdzonej zasady:

- spójrz w lewo, spójrz w prawo, ponownie spójrz w lewo,

- gdy upewniłeś się że droga jest wolna, zacznij przechodzić

- podczas przechodzenia kontroluj sytuację, czy nie nadjeżdża pojazd

- przechodź jezdnię równym krokiem prostopadle najkrótszą drogą

- w każdej sytuacji, niezależnie od miejsca warto mieć na odzieży wierzchniej elementy odblaskowe. Natomiast poza terenem zabudowanym, po zmroku każdy pieszy ma taki obowiązek.

 

Nie ryzykuj ! - pieszy w kontakcie z pojazdem jest z góry na straconej pozycji.

 

W przypadku przejść z sygnalizacją świetlną pieszy powinien także zawsze zachować czujność na drodze.

  • auto i miejsce wypadku
  • auto i miejsce wypadku