Nietrzeźwy kierowca przekroczył prędkość. - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Nietrzeźwy kierowca przekroczył prędkość.

Data publikacji 03.02.2020

Policjanci ze starogardzkiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę toyoty, który przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość. Jak się okazało 44-latek spożywał wcześniej alkohol. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad promil alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania. Teraz mieszkaniec powiatu chojnickiego stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym.

W miniony piątek po południu w miejscowości Piece na drodze krajowej nr 22 policjanci ze starogardzkiej drogówki zauważyli jadącą z nadmierną prędkością toyotę. Jak wykazał radar, kierowca tego auta przekroczył obowiązującą w tej miejscowości prędkość o 30 km/h. Mundurowi zatrzymali ten pojazd do kontroli drogowej.

 

Podczas rozmowy z 44-letnim mieszkańcem powiatu chojnickiego funkcjonariusze wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci udaremnili kierowcy możliwość kontynuowania dalszej jazdy oraz zatrzymali jego prawo jazdy.

 

Za przekroczenie prędkości dozwolonej w terenie zabudowanym mundurowi nałożyli na kierowcę 4 punkty karne oraz 100 zł mandatu. Dodatkowo, w najbliższym czasie mężczyzna stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowanie autem w stanie nietrzeźwym.