Areszt tymczasowy dla sprawcy kradzieży rozbójniczej - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Areszt tymczasowy dla sprawcy kradzieży rozbójniczej

Data publikacji 03.02.2020

Sopoccy policjanci zatrzymali 36-letniego sprawcę podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Gdańszczanin ukradł ze sklepu wiertarkę i by utrzymać się w jej posiadaniu bił i szarpał interweniującego ochroniarza. Mężczyzna przy sobie miał też amfetaminę. Prokurator przedstawił sprawcy zarzuty za popełnione przestępstwa, a sąd aresztował go na 2 miesiące.

W miniony czwartek (30.01.2020 r.) w godzinach rannych sopoccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym ze sklepów ochroniarz szarpie się ze złodziejem. Po otrzymaniu tej informacji dyżurny natychmiast wysłał na miejsce funkcjonariuszy z referatu patrolowo-interwencyjnego. Tam zatrzymali oni ujętego przez ochroniarza i inne osoby 36-letniego gdańszczanina. Wyjaśniając okoliczności zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany mężczyzna dokonał kradzieży rozbójniczej – najpierw ukradł on ze sklepu wiertarkę o wartości ponad 150 zł, a następnie by utrzymać się w jej posiadaniu bił pięściami po twarzy i szarpał interweniującego ochroniarza. W wyniku przeszukania policjanci znaleźli przy sprawcy także amfetaminę. Znalezione narkotyki zostały przekazane biegłemu do dalszych badań, a zatrzymany gdańszczanin trafił do policyjnego aresztu.

 

Pracujący nad sprawą policjanci zebrali materiał dowodowy, który przekazali do Prokuratury Rejonowej w Sopocie. Funkcjonariusze doprowadzili też tam zatrzymanego 36-latka, który na podstawie dowodów usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej i posiadania narkotyków. Po przesłuchaniu prokurator zawnioskował do sądu o areszt tymczasowy dla gdańszczanina. Sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec 36-letniego sprawcy 2-miesięczny areszt tymczasowy.

 

Zatrzymany 36-latek w przeszłości był notowany za przestępstwa przeciwko mieniu. Za kradzież rozbójniczą grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

  • Policjant przesłuchuje zatrzymanego