Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Biskupnicy - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Biskupnicy

Data publikacji 03.02.2020

Policjanci z Człuchowa wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na przejeździe kolejowym w Biskupnicy w gminie Człuchów. Szynobus relacji Chojnice - Słupsk zderzył się na niestrzeżonym przejeździe kolejowym z osobowym citroenem. W wyniku zderzenia zmarła kierująca osobówką 56-letnia mieszkanka powiatu człuchowskiego. Policjanci ustalają szczegóły wypadku.

Wczoraj po godzinie 16.00 policjanci z Człuchowa otrzymali informację o zderzeniu szunobusu relacji Chojnice - Szczecinek – Słupsk z samochodem osobowym na przejeździe kolejowym w Biskupnicy. Natychmiast na miejsce zdarzenia zostali wysłani funkcjonariusze oraz służby ratownicze. Policjanci pracujący na miejscu wypadku wstępnie ustalili, że 56-letna kobieta kierująca citroenem nie upewniła się, co do możliwości bezpiecznego wjazdu na niestrzeżony przejazd kolejowy i doprowadziła do zderzenia z szynobusem.

Po zderzeniu pojazdów, samochód osobowy został przepchany ponad 150 metrów po torowisku przez szynobus. W wyniku zderzenia i poniesionych obrażeń, zmarła kierująca samochodem osobowym 56-letnia mieszkanka powiatu człuchowskiego. Obsłudze szynobusu i 37 pasażerom nic się nie stało.

 

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przesłuchali świadków oraz przeprowadzili oględziny. Aktualnie ustalają przyczynę i szczegóły wypadku.

  • Zdjęcia z wypadku
  • Zdjęcia z wypadku