Kryminalni zatrzymali włamywaczy - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Kryminalni zatrzymali włamywaczy

Data publikacji 31.01.2020

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, których podejrzewali o włamanie do jednego z domów letniskowych na działkach w Chojnicach. Ponadto policjanci ustalili, że starszy z zatrzymanych był także sprawcą kradzieży perfum w jednej z drogerii, a u młodszego w chwili zatrzymania funkcjonariusze znaleźli narkotyki. Zatrzymani to 38 i 40- letni mieszkańcy Chojnic, którzy trafili do policyjnego aresztu i jeszcze dzisiaj usłyszą zarzuty.

 

Wczoraj  kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 38 i 40 lat podejrzewanych o kradzież z włamaniem do domku letniskowego. Do zdarzenia doszło w pod koniec stycznia br. na terenie działek ogródkowych w Chojnicach. Sprawcy wyłamali drzwi wejściowe i ukradli różnego rodzaju przedmioty w tym m.in. rower, biżuterię monety kolekcjonerskie o łącznej wartości prawie 3 tys. złotych. 

Dzięki intensywnej pracy operacyjnej funkcjonariusze ustalili, że za to przestępstwo odpowiadają dwaj mieszkańcy Chojnic. W czwartek  kryminalni zatrzymali podejrzewanych o to przestępstwo i przewieźli do policyjnego aresztu. Podczas przeszukania 38-latka funkcjonariusze znaleźli przy nim narkotyki, które zostały zabezpieczone jako dowód rzeczowy do sprawy.

Policjanci ustalili również, że starszy z zatrzymanych jest także sprawcą kradzieży perfum wartości 700 złotych, które zabrał z jednej z drogerii na terenie miasta.

Policjanci odzyskali skradzione z domku letniskowego przedmioty, wkrótce zostaną zwrócone właścicielce.

 

Włamywacze jeszcze dzisiaj usłyszą zarzuty dotyczące włamania, a także posiadania narkotyków i kradzieży. Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat. Dla starszego z nich kara ta zostanie zwiększona o połowę, ponieważ nie był to jego pierwszy konflikt z prawem, w przeszłości odbywał już karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu.