Zderzenie volvo z audi na obwodnicy w Człuchowie - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zderzenie volvo z audi na obwodnicy w Człuchowie

Data publikacji 31.01.2020

Policjanci z Człuchowa wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II z ul. Traugutta, gdzie zderzyły się czołowo samochody volvo i audi. Jedna osoba została zabrana do szpitala. Funkcjonariusze apelują, aby zachować ostrożność i dostosować prędkość do panujących warunków atmosferycznych.

Wczoraj (czwartek 30 stycznia) policjanci z Człuchowa pracowali przy wypadku, do którego doszło o godzinie 19.45 w Człuchowie na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Traugutta, gdzie zderzyły się dwa samochody osobowe.

Funkcjonariusze pracujący na miejscu wstępnie ustalili, że kierująca samochodem marki Volvo, 25-letnia mieszkanka Przechlewa nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu i zjeżdżając z obwodnicy w ulicę Traugutta doprowadziła do zderzenia czołowego z prawidłowo jadącym od strony Jaromierza samochodem marki Audi. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przesłuchali świadków i przeprowadzili oględziny. Kierującą volvo pogotowie zabrało na obserwację do szpitala w Człuchowie, 32-letniemu kierowcy z audi oraz jego pasażerce nic się nie stało. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Funkcjonariusze za spowodowanie wypadku zatrzymali prawo jazdy sprawcy zdarzenia.

Funkcjonariusze apelują, aby dostosować prędkość do panujących warunków atmosferycznych i własnych umiejętności oraz zwracać uwagę na znaki drogowe szczególnie na skrzyżowaniach. Pamiętajmy również o odpowiednim przygotowaniu zimą samochodu do podróży.