Policjanci szukają świadków potrącenia pieszej w Czarnem - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci szukają świadków potrącenia pieszej w Czarnem

Data publikacji 30.01.2020

Policjanci z Człuchowa pracowali wczoraj przy wypadku z udziałem pieszej, na ul. Młyńskiej w Czarnem, gdzie kierujący samochodem ciężarowym z przyczepą potrącił na przejściu dla pieszych 21-letnią mieszkankę Czarnego i dojechał w kierunku Szczecinka. Policjanci proszą o pomoc w ustaleniu kierowcy samochodu ciężarowego.

Wczoraj około godziny 15.10 dyżurny w człuchowskiej komendzie przyjął zgłoszenie o wypadku na ul. Młyńskiej w Czarnem, gdzie na przejściu dla pieszych została potracona kobieta. Natychmiast na miejsce zostali wysłani funkcjonariusze oraz służby ratownicze. Funkcjonariusze na miejscu udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanej i zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Po przyjeździe pogotowia, ratownicy zabrali poszkodowaną do szpitala w Szczecinku. Policjanci pracujący na miejscu wypadku wstępnie ustalili, że kierowca samochodu ciężarowego skręcał z ulicy Zamkowej w ulicę Młyńską, gdzie uderzył prawą stroną kabiny w kobietę znajdującą się na przejściu dla pieszych. Mieszkanka Czarnego upadła na asfalt, natomiast samochód odjechał w stronę Szczecinka.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przesłuchali świadków i kierowali ruchem pojazdów, aktualnie ustalają szczegóły wypadku.

Funkcjonariusze Proszą o pomoc osoby, które były świadkami zdarzenia lub mają wiedzę na temat wypadku o kontakt z Policją w celu ustalenia kierowcy samochodu ciężarowego. Policjanci ustalili wstępnie, że był to samochód ciężarowy z białą kabiną i przyczepą (paka samochodu oraz przyczepa były zabudowane), po zdarzeniu samochód odjechał w kierunku Szczecinka. Wszelkie informację mogące pomóc w ustaleniu sprawcy wypadku prosimy przekazywać do Posterunku Policji w Czarnem tel. 59 83 32 707 lub do Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie tel. 59 83 45 722 lub dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

  • radiowóz